tr?ev=6020394175914&cd[value]=0.01&cd[currency]=USD&noscript=1
resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN ZŠko Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

duhovka_dod_pop-up_skolka_cz.jpg

Den otevřených dveří

Vážení rodiče, milé děti a přátelé,

srdečně Vás zveme na den otevřených dveří v naší česko-anglické montessori školce Duhovka.

Ve středu 2. listopadu 2016 jste vítáni na návštěvu montessori tříd, kde budete mít možnost seznámit se s denním školkovým programem a našimi pedagogy. 

V čase 9:30 - 10:30 si budete moct nejen prohlédnout celou školku, ale také budete moci nahlédnout do montessori vzdělávacího bloku. A v časech 11:15 - 12:15 a 16:30 - 17:30 proběhne komentovaná prohlídka prostor školek a zahrady (Praha 6), kdy vám vedení zodpoví veškeré vaše dotazy. Vy i Vaše děti si samozřejmě můžete pohrát na zahradě školky v Kozlovské ulici (Praha 6) nebo se nechat okouzlit nádherným výhledem na řeku Vltavu a historické centrum Prahy v druhé pobočce na Praze 1.

 

Informace o přijímacím řízení naleznete zde.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!
Školka Duhovka

005.jpg

První české montessori setkání učitelů 2016

V sobotu 5. listopadu proběhne v Praze první české setkání montessori učitelů. Jedná se o jednodenní konferenci pro montessori učitele a odbornou veřejnost. Tématem tohoto setkání je připravené prostředí pro věk dětí od 0 do 12 let. Akce je organizovaná Montessori Institute Prague a Duhovka je jedním z partnerů.

"Hlavním cílem připraveného prostředí je umožnit dítěti získat nezávislost na dospělém."
Maria Montessori, The Secret of Childhood, 1966

 

V dopoledním bloku přednášek se můžete těšit na příspěvek a zkušenosti naší metodičky Dorothy Paul, která se zaměří na připravené prostředí pro děti 3-6 let.

 

Program konference a praktické informace můžete získat zde.

 

Kdy a kde?

sobota 5. listopadu 2016, od 9 do 18 hodin

Národní technická knihovna, Praha 6 - Dejvice     

 

Kontaktní osoba za Duhovku

Jiří Sadil, [javascript protected email]

 

Věříme, že tato konference bude unikátní příležitostí, jak načerpat inspiraci, setkat se s montessori kolegy z celé ČR a sdílet poznatky, které jsme v naší montessori praxi dosud posbírali.

hunter.jpg

World Peace Game - John Hunter

Duhovka jako jeden z partnerů přináší do Prahy unikátní týdenní workshop World Peace Game Johna Huntera.

Co je hra na světový mír?

Hra na světový mír je aktivita určená pro žáky základních škol (ve věku 9-15 let), která modeluje rozhodování o zásadních světových otázkách. V rámci hry děti samy řeší národnostní problémy, jaderné či ropné zamoření, vymírání druhů, ekonomickou nestabilitu i války. Celá hra trvá až 12 týdnů a dopady některých rozhodnutí se můžou projevit až za dlouhý čas. Děti se tak učí předejít krátkozrakým reakcím a impulzivnímu jednání a namísto nich přemýšlet dlouhodobě a o následcích. Přestože se nejedná o montessori aktivitu, velmi dobře doplňuje obsah našeho kurikula “Peace Education”.

Lektor John Hunter

John Hunter je učitel původem z americké Virginie. Během univerzitního studia cestoval po světě a při pobytu v Indii přebral mnoho myšlenek Máhatmy Ghándího. Jako učitele ho nejvíce zajímala myšlenka, jak v dnešním světě plném násilí učit děti důležitosti míru. Řešení začal objevovat roku 1978, když dostal možnost učit na střední škole v Richmondu a své třídě poprvé představil Hru na světový mír. S pomocí dětí pak hru vyvíjel a rozšiřoval a děti a především sebe tím učil nejen, jak je mír důležitý, ale hlavně že je ho opravdu možné dosáhnout a jak se na tom každý může podílet. John Hunter byl před pár lety jedním z hlavních řečníků na konferenci AMS v USA. "Není to jen hra, je to životní lekce, kterou potřebují jak žáci, tak učitelé.", říká John Hunter.

Kdy a kde?

Pondělí až pátek, 7. - 11. listopadu 2016, prostory Institutu Duhovka, Boleslavova 1, Praha 4

Více informací zde

 

deti_2.jpg         deti_1.jpg

duhovka_skolka_rgb_2.jpg

Aktualizovali jsme nabídku kroužků na tento školní rok ZDE

 

 

pozvanka_8narozeniny_duhovky_cz.jpg

"Společně vzlétáme do osmého roku!" Ano, je to tak! Naše školka slaví 8 let....pro všechny naše děti a jejich rodiny jsme připravili narozeninovou oslavu! Těšíme se na vás!

 

pastedgraphic-1.jpg

Struny dětem!

Zveme vás na hudební festival, jehož součástí jsme již sedmým rokem! Předprodej zahájen 29.8. 2016! Přijďte zpívat, tančit a hlavně: "Všechny múzy s sebou" :-) 

Těšíme se na vás! Duhovka
www.strunydětem.cz

 

 

 

 

predskolacka-slavnost-kempovani_pozvanka.jpg

Nová fotogalerie ze Slavnosti předškoláků zde

 

duhovka_skolka_rgb_2.jpg

Vernisáž v Cihelné 

V pondělí, 20. června 2016, proběhne od 16ti hodin na Cihelné vernisáž obrázků našich dětí, které namalovaly dle předlohy italského malíře, Marca Tagliara. Marco Tagliaro za námi přijde i osobně! Čeká nás milé posezení nad krásnými obrázky o Praze, výtvarné dílničky našich maminek a čerstvě mletá káva uvařená dětmi!

 

 

newsletter-1-2016-cover.jpg

Newsletter Duhovka

Novinky z naší Duhovky, zde.

lisak-leos.jpg

Lišák Leoš v krásném Rudolfinu

Pátého května se děti z Kozlovské zúčastnily nádherného hudebního programu v Rudolfinu. Interaktivní program se zaměřil na tvorbu Leoše Janáčka.

 

 

«» | | | 4 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png