Vaříme pestrou a vyváženou stravu a pomáháme dětem osvojit si dobré stravovací návyky. Jídlo připravujeme podle principů “skutečně zdravá škola”. Děti k jídlu vždy nenásilnou formou pobízíme, ale nenutíme je. Vedeme děti k tomu, aby jídlem neplýtvaly a dávaly si na talíř tolik jídla, kolik sní. Děti se o své jídlo podle svých možností starají samy a to je baví. Děti, které si mohou samy vybrat co a kolik budou jíst, jsou spokojené a dobře se nají.

Dopolední svačiny

Dopolední svačiny jsou dětem k dispozici ve třídách od 8.30 do 10.00 hodin a jsou podávány formou samoobslužného bufetu. Děti se podle montessori principů učí prostřít si místo u stolu, nandat si jídlo na talíř, namazat si pečivo, pokrájet si ovoce, nalít si pití, umýt si a uklidit si po sobě nádobí. Nejčastější formou svačin je pečivo, pomazánky, zelenina, ovoce, jogurty, nebo cereálie.

Oběd

Obědy nám dodává firma Bionea, která připravuje chutnou a kvalitní stravu pro děti předškolního věku. Obědy jsou pestré a obsahují všechny důležité živiny. Při přípravě využívá čerstvé suroviny, vaří ze všech druhů masa - ryb, drůbeže, hovězího, vepřového i králičího. Nabízí dětem čerstvou zeleninu a ovoce, luštěniny, obilninové výrobky a mléčné výrobky. K ochucení jídla používá především čerstvé či sušené bylinky, mořskou sůl. U sladkých pokrmů upřednostňuje slazení tmavým třtinovým cukrem, obilnými slady a sirupy, agávovým či javorovým sirupem či medem.

Oběd se skládá z polévky a hlavního jídla. Na výběr je každý den jídlo vegetariánské nebo masové. Rodiče mohou společně s dětmi vybírat menu v aplikaci Moje zóna z připravených jídelníčků.

Odpolední svačiny

Odpolední svačiny jsou dětem k dispozici ve třídách od 14.30 do 15.00 hodin a podáváme je dětem stejným způsobem jako dopolední svačinu. Pro děti, které zůstávají ve školce do pozdějších odpoledních hodin, nabízíme pozdní svačinu mezi 16 a 17 hodinou v závislosti na odpoledním programu školky.

Pitný režim

Dbáme o každodenní pitný režim. Děti mají k dispozici celý den vodu a ovocný nebo bylinný čaj.