tr
resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN ZŠko Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Školka Pevnostní (3 - 6 let)

Základní informace o školce Pevnostní

Interiér vzdušné a designově zajímavé prvorepublikové vily  je vybaven kvalitním ergonomickým nábytkem z ekologických materiálů a bohatou škálou montessori pomůcek, výukových materiálů a knih v českém i anglickém jazyce. 

Mateřská škola má k dispozici dvě třídy, každá s kapacitou 24 dětí ( v prvním patře třída “Zelená”, ve druhém “Modrá”) a dále odpolední třídu, výdejnu stravy, šatnu,  tělocvičnu a sociální zázemí. Prostory v zahradním podlaží slouží nejmladším dětem v Dětských skupinách (batolecí třída pro 24 dětí ve věku 1,5-3roky)

Na každém patře je kabinet pro učitele a v podkroví budovy jsou kanceláře. 

 

Třídy jsou členěny na pracovní oblasti dle systému výuky montessori pedagogiky. Nábytek „na míru“ umožňuje uložení velkého množství výukových materiálů. 

 

Dobře vybavená zahrada nabízí možnost k pohybovému vyžití za každého počasí.

Najdeme zde přírodní pískoviště, kuchyňky, mlatové stezky pro jízdu na odrážedlech a koloběžkách, skluzavky umístěné ve svahu, balanční dráhu, senzorické stezky a je zachován dostatek prostoru na běhání, míčové a pohybové hry. Oblíbená je průzkumná část zahrady,  tzv. "bahniště".

Součástí  zahrady je také pěstební část, ve které najdeme mnoho jedlých plodů. Děti se zde učí plánovat osazení a pečovat o rostliny, seznámují se s kompostováním a koloběhem života rostlin. Prostředí poskytuje příležitosti k pozorování proměn přírody v průběhu všech ročních období i k pozorování hmyzu, ptáků a drobných živočichů. Pro letní období je připraveno mlhoviště.

Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png