tr?ev=6020394175914&cd[value]=0.01&cd[currency]=USD&noscript=1
resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN ZŠko Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Školka Cihelná (3 - 6 let)

Základní informace o školce Cihelná

Pobočka se nachází v objektu Hergetovy cihelny, která je významnou pražskou památkou patřící neodmyslitelně k panoramatu Malé Strany. Objekt bývalé cihelny z konce 18. století se nachází na levém břehu Vltavy, severně od vyústění náhonu Čertovka zpět do Vltavy. Roku 2003 byla dokončena náročná obnova objektu, který je zapsán na seznamu nemovitých kulturních památek ČR. 

Pobočka mateřské školy zde  byla založena v roce 2010. Využívá moderního zázemí v samotném centru Prahy 1. Prostorná a moderně vybavená třída je navržená tak, aby zázemí co nejvíce podporovalo přirozený a hravý rozvoj dítěte. Školka nabízí bohatý výběr montessori pomůcek a výukových materiálů. 

Pobočka má k dispozici jednu třídu s odděleným prostorem šatny, multifunkční prostor (tělocvičnu, prostor pro odpočinek či pohybové aktivity), výdejnu stravy, sociální zázemí pro dospělé i děti, kancelář a zázemí pro učitele.. 

Třída je jednou velkou místností rozčleněnou nábytkem na prostory odpovídající zásadám výuky dle principů montessori pedagogiky. 

Děti chodí každý den na procházky do blízkého okolí (dětská hřiště v okolí, Vojanovy sady).

Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png