tr?ev=6020394175914&cd[value]=0.01&cd[currency]=USD&noscript=1
resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN ZŠko Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Naše služby

stravovani.pngStravování

Jídlo připravujeme pro děti denně čerstvé v souladu se zásadami zdravé výživy a hygienickými normami pro stravování dětí předškolního věku.

Dopolední svačiny jsou dětem k dispozici ve třídách od 8.30 do 10.30 hodin a jsou podávány formou samoobslužného bufetu. Děti se podle montessori principů učí prostřít si místo u stolu, nandat si jídlo na talíř, namazat si pečivo, pokrájet si ovoce, nalít si pití, umýt si a uklidit si po sobě nádobí. Nejčastější formou svačinek je celozrnné pečivo, pomazánky, zelenina, ovoce, jogurty, nebo cereálie. Dbáme o každodenní pitný režim. Děti mají k dispozici celý den vodu, ovocný čaj, střídavě mléko, kakao nebo ředěný bio ovocný mošt.


Oběd se skládá z polévky, hlavního jídla a salátu.
Na výběr je každý den jídlo vegetariánské nebo masové.


Odpolední svačiny jsou dětem k dispozici ve třídách od 14.30 do 15.00 hodin a jsou dětem podávány stejnou formou jako svačina dopolední. Pro děti, které zůstávají ve školce do pozdějších odpoledních hodin, mají možnost druhé svačiny mezi 16 a 17 hodinou v závislosti na odpoledním programu školky.

Děti k jídlu vždy nenásilnou formou pobízíme, ale nenutíme. Vedeme děti k tomu, aby jídlem neplýtvaly, aby si dávaly na talíř tolik jídla, kolik sní.

Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png