resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN ZŠko Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

2-montessori_setkani_ucitelu_letak_a5.jpg

2. české montessori setkání učitelů

Téma: Přechod dětí do základní školy  


sobota 4. listopadu 2017, 9 - 18 hodin
Národní technická knihovna, Praha 6  

 

Nenechte si ujít příspěvky Duhovky

14:30 - 15.30
panelová diskuse s předsedou představenstva Duhovka Group Tomášem Janečkem a dalšími na téma Co všechno bych měl vědět, než se rozhodnu otevřít základní školu? 

16:00 - 17:30
workshop průvodkyň ve školce Duhovka Hanky Černichové a Kláry Hannové pro učitele a rodiče pod titulem Jak připravit hladký přechod pro děti z MŠ do ZŠ

16:30 - 17:30
panelová diskuse se zástupkyní ředitele ZŠ Duhovka Michaelou Paulovou nad tématem Dítě se mi mění před očima, ze školkáčka školákem   

 

V neděli 5. listopadu 2017 (9-12 hodin) máte možnost navštívit naši školku a školu, kterou speciálně otvíráme u příležitosti konání konference.

Školka Duhovka - Cihelná 2a, Praha 1 - Malá Strana

Škola Duhovka - Nad Kajetánkou 9, Praha 6 - Břevnov    
 

 

Informace o konferenci a programu najdete zde.

 

Těšíme se na Vás,

Duhovka

struny_detem_strom.png

Rodinný festival Struny dětem pro zvídavé děti a zvědavé rodiče 

22. - 24. září 2017
divadlo Minor a Novoměstská radnice

 

Festivalový víkend je již za dvěřmi. Přijďte si užít skvělá představení, tvořivé dílničky a z našeho duhovkového fotokoutku si odneste originální památku.

Festival Struny dětem již osmým rokem nabízí uměnímilovným rodinám víkend naplněný zážitkovým poznáváním rozličných uměleckých forem. Posláním festivalu je přiblížit dětem umělecké prostředí takovou formou, aby jej přijaly za své, považovaly za přirozenou součást svého života a měly touhu se do něj vracet ~ ať již jako tvůrci či jako posluchači. Festival nabízí příležitost setkat se nablízko s osobnostmi české umělecké scény, nové zážitky a nečekané souvislosti.

Letos se představí ... JEREMY SHAFER / RADIM VIZVÁRY / EN.DRU / ONDŘEJ RUML / JARO COSSIGA / LENKA NOVÁ / FANFÁN TULIPÁN / LA ŠKOLA / LOUTKY V NEMOCNICI / STORYTELLING A DALŠÍ

 

Více info na webu festivalu. Ochutnávka podzimního programu zde

 

Těšíme se na Vás!

Duhovka

pozvanka_9narozeniny_duhovky_a4_cz.jpg

Přijďte s námi oslavit 9. narozeniny Duhovky!  

 

středa 20. září 2017, od 16 do 18 hodin

Školka Duhovka - Kozlovská 9, Praha 6 

 

Těšíme se na Vás!

  

 

cz_nl.png

Newsletter Duhovka

Novinky z naší Duhovky, zde.

open-house-praha-2.png

Přijďte na festival OPEN HOUSE o víkendu 13-14.5. 2017

Zveme Vás, vaše přátele a všechny nadšence architektury na třetí ročník festivalu Open House Praha 2017

Více než 40 architektonicky zajímavých budov a objektů otevře již třetí ročník festivalu Open House Praha, který o víkendu 13.–14. května pozve veřejnost na prohlídku běžně nepřístupných pražských staveb. Lidé budou mít jedinečnou příležitost prohlédnout si zevnitř domy, kolem kterých denně chodí po ulici.

Do projektu vstupujeme Duhovka se svou Základní školou již druhý rok, letos poprvé s Gymnáziem.

Gymnázium Duhovka, sobota 13/5

Myšlenkou festivalu  Open House je zpřístupňovat běžně nepřístupné pražské budovy zvídavé a zvědavé veřejnosti. Na jeden víkend v roce se díky festivalu otevírají sídla firem, úřadů či moderní technické stavby, okolo nichž jsme zvyklí procházet. Budova školy se pro vás ve dnech 14-15. května též otevírá.

Veškeré informace zde

 

_duhovka_008.jpg

           duhovka_zs__5__1.jpg

minifestival_05-2017.png

Jarní Minifestival 2017

Co vás napadne, když se řekne červená papírová růže, kolotoč a terč na střelnici? Ano, uhádli jste správně! Třetí edici úspěšného dětského prodejního festivalu Mini si užijeme ve stylu staročeské pouti aneb „nebe peklo ráj, já ti růži z pouti dám“. Těšit se můžete na nové kolekce oblečení, hračky, knížky, nábytek a doplňky pro malé i velké od našich českých designerů.           

 

Kdy
pátek 12. 5. 2017, 10-19 hod.
sobota 13. 5. 2017, 10-19 hod.
neděle 14. 5. 2017, 10-18 hod.

 

Kde
Hala C Balabenka, Drahobejlova 2400/15, Praha 9
spojení MHD: tram Ocelářská (linky 8 a 25) a Divadlo Gong (linky 14, 16), metro B stanice Českomoravská

 

Více informací najdete na strákách festivalu a na facebooku.

 

Krásné jarní dny přeje,
Duhovka  

velikonocni_prani_dl_final__1_.jpg

Duhovka přeje krásné Velikonoce!

Příjemné prožití velikonočních svátků všem žákům, studentům i rodičům přeje tým Duhovky.

summercamp2017_a4_cz__large_.jpg

Letní příměstský tábor Duhovka 2017  

Srdečně zveme na náš česko-anglický prázdninový příměstský tábor s prvky montessori pro děti ve věku 
od 3 do 7 let, který se každoročně koná v krásné a klidné lokalitě pražské Hanspaulky na pobočce školky Duhovka - Kozlovská.
 

Vybírat můžete z následujících programů

  • 1. turnus (10. - 14. 7. 2017):   Cesta vesmírem
  • 2. turnus (17. - 21. 7. 2017):   Dobrodružství pěti smyslů člověka
  • 3. turnus (24. - 28. 7. 2017):   Cesta kolem světa

Týdenním programem budou děti provázet 3 učitelé, z toho vždy 1 anglický rodilý mluvčí. Program probíhá vždy pondělí až pátku, od 8:30 do 17:00 hodin.

 

Informace o programu a přihlášku získáte zde.

 

Těšíme se na Vaše děti a společné zážitky!

Tým MŠ Duhovka

 

picture-1.png

Rodinný festival Struny dětem v Minoru letos poprvé i v květnu

Radek Baborák, Marta Töpferová, Bratři Ebenové, Anna Polívková, Ivan Trojan, Lenka Dusilova a mnoho dalších - nabitý program čítající přes padesát koncertů, tanečních a divadelních představení, workshopů a překvapení nabídne letos poprvé i v jarním termínu - od 19. do 21. května – osmý ročník oblíbeného víkendového rodinného festivalu Struny dětem v Minoru. S podtitulem Když si múzy hrají lákají pořadatelé tvořivé děti a teenagery do Divadla Minor, na Novoměstskou radnici i na open air koncerty či pouliční storytelling přímo ve Vodičkově ulici. 

Speciálně pro jarní Struny dětem vzniká ambiciózní site specific hudebně-divadelní projekt s názvem Zvuky nočního lesa, kde se na Novoměstské radnici v režii oceňovaného Jiřího Adámka v hlavní roli představí kouzelná zvuková hračka Mogees. Nebude chybět nové představení z minorské produkce Sněhová královna a vrátí se oblíbení Pišlíci Beaty Hlavenkové s Ivanem Trojanem a Lenkou Dusilovou. Mezi dalšími, kteří budou dětem na dosah, najdeme Bratry Ebeny, Martu Töpferovou s Milokrajem, hornistu světového renomé Radka Baboráka a jeho Orquestrinu, Annu Polívkovou a Michala Kurtiše, Víta Křištana s Jiřím Slavíkem nebo swingující zpěvačku Petru Ernyei s Markem Rajhonem. Řada z nich i další umělci zvučných jmen jako choreograf Jan Kodet, Lela a Ester Geislerovy nebo Lenka Tretiagová, se budou dětem věnovat i na originálních workshopech, připravených s jediným záměrem: Představit dětem pestrý svět umění a dalších tvořivých aktivit, umožnit jim nadchnout se pro umění. Speciální program bude opět připraven i pro teenagery.

Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici od dnešního dne na www.strunydetem.cz. Tamtéž bude 26. března 2017 v 18.00 hod. zahájen předprodej vstupenek na jednotlivé akce.
Struny dětem v Minoru se konají pod záštitou radního pro kulturu hl. m. Prahy Jana WolfaHlavní partneři: Duhovka Group, Centrum Sámovka

 

flower_of_peace_banner2.jpg

Flower of Peace

Vážení rodiče,

rádi bychom vás pozvali na workshop Institutu Duhovka o výchově k míru – Flower of Peace. Dozvíte se více o tom, co může vaše dítě získat z jedinečné části montessori kurikula – výchovy k míru. Budeme se zabývat tím, jak je důležité učit děti respektu k sobě, druhým i svému okolí.

Vstupenky je možné získat zde.

Workshop povedou významné americké lektorky:

Sonnie McFarland – autorka knih Honoring the Light of the Child a Montessori Parenting, držitelka ceny AMS Living Legacy award (2011), světově uznávaná odbornice na výchovu k míru

Dr. Besty Coe – ředitelka školy a tréninkového centra pro učitele v Houstonu v Texasu, která vede i výcvik učitelů na našem gymnáziu, držitelka ocenění AMS Living Legacy award (2008), bývalá prezidentka AMS

Patricia Yonka – lektorka nenásilné komunikace, trenérka učitelů, bývalá ředitelka a učitelka v montessori školách

Místo: tréninkové centrum Institutu Duhovka, Boleslavova 1, Praha 4

Datum a čas: sobota 4. února 2017, 9 – 16 hod.

Cena: 850 Kč

Tlumočení do češtiny je zajištěno.

Těšíme se na setkání s vámi. Pro vice informací nás kontaktujte na [javascript protected email].

«»1 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png